Slovan rozhodol až v predposlednej minúte

23.04.2011 Celý región

Róbert Glenda z FC Nitra (vpravo) a Mamadou Bagayoko zo Slovana Foto: SITA/Martin HavranBRATISLAVA 23. apríla (WEBNOVINY) - Výsledky 27. kola futbalovej Corgoň ligy.

FC Nitra - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)
Gól: 89. Dobrotka
ŽK: 44. Kolmokov, 66. Šimončič, 74. Harbuľák, 88. Kaspřák - 34. Guédé, 70. Dosoudil
rozhodovali: Valášek - R. Sluk, Mikulaj
2780 divákov

Nitra: L. Hroššo - L. Zelenický (43. Kolmokov), Martin Tóth, Harbuľák, Igor Kotora (90.+ R. Sloboda) - Kaspřák, Šimončič - Ľ. Kolár, Matúš Mikuš (70. Ivančík), Glenda - Rák
Slovan: Putnocký - Bagayoko, Dobrotka, Dosoudil, T. Hrdlička (76. Pauschek) - I. Žofčák, Guédé, Grendel (81. F. Kiss), Milinkovič - Šebo, A. Szarka (46. Ivana)

Domáci Rák hrozil gólom zo štandardnej situácie už v 5. min, ale brankár Putnocký tečovanú strelu s ťažkosťami vytlačil. V 20. min pridal kapitán Nitry z 25 m ďalší strelecký pokus, namieril však iba ponad brvno. O tri minúty neskôr slovanisti tiež dostali šancu skórovať v podobe priameho kopu. Milinkovič napriahol na hranici pokutového územia, ale tesne netrafil Hroššovu bránku. V 25. min zachraňoval Hroššo pred prečíslením hostí, reflexívne vytlačil loptu a zneškodnil aj pokus dorážajúceho Šeba.

Hroššo dokázal, že je veľkou oporou tímu, aj v 31. min. Milinkovič zahrával rohový kop a našiel Grendela, ten "placírkou" trafil len brvno a odrazenú loptu hneď dva razy dorážal Žofčák, ani to však na skvelého brankára hostiteľov nestačilo. V 37. min Šebo poslal ďalekonosnú strelu na nitriansku bránku, ale lopta minula svoj cieľ.

Čerstvý Ivana sa dostal k lopte k 54. min, ale z 20 m zakončoval slabo. Na opačnej strane v 58. min prudko pálil Glenda, Putnocký však bol pozorný. V tej istej minúte mohli skórovať Ivana aj Šebo, lenže situáciu nezvládli a domáca obrana ich ustrážila. V 59. min z hranice "veľkého vápna" vyslal tvrdú a dobre mierenú strelu Grendel, ale Hroššo si s ňou poradil. Takmer z identickej pozície strieľal ten istý hráč v 62. min, ani tentoraz sa nepresadil. V Nitre sa už stáva tradíciou, že sa hostia tešia z gólu predčasne. Teraz sa to stalo v 75. min, keď postranný rozhodca signalizoval postavenie mimo hry Šebovi. Zakrátko zapracovala znovu dvojica Ivana - Šebo, ale druhý menovaný strelou z pravej strany k vzdialenejšej žrdi neuspel. V 89. min centroval Žofčák, Dobrotka hlavičkou skóroval a zabezpečil pre svoj tím tri body.

1. FC Tatran Prešov - MFK Dubnica 2:1 (1:0)
Góly: 12. Mariano Bernardo, 68. Čep - 79. E. Ľupták
ŽK: 58. Krajník - 19. Beňo, 41. M. Ižvolt
rozhodovali: Horváth - Kubačka, Rendko
2142 divákov

Prešov: B. Peškovič - P. Petráš, Farbák, Čep, Josl (25. Heidenreich) - Krajník - M. Vyskočil, Macko (72. Belák), Vršajevič - Ľ. Meszároš, Mariano Bernardo (60. Žůrek)
Dubnica: P. Kováč - M. Ižvolt, Nosek, Trousil, Beňo (74. E. Ľupták) - Šulek - J. Vavrík, Bruško, J. Zápotoka (69. Grabež) - Polách (69. Augustíni) - M. Kuzma

Prvý polčas za veľa nestál. Domáci iba v niekoľkých momentoch ukázali čo-to z lepšej futbalovej stránky a hostia neukázali prakticky nič - s výnimkou 5 sttriel, z nich však 4 mimo brány. O rýchly gól sa postaral v 12. min Bernardo, ktorý si nožničkami spracoval center Vyskočila a loptu umiestil po pravej ruke brankára Kováča. Odpovedať mohol vzápätí Kuzma, ale v dobrej pozícii napálil loptu iba do brankára Peškoviča. Do 13. minúty sa o vzruch v dubnickej šestnástke postaral opäť Bernardo, a to až vo dvoch prípadoch, ale koncovku zbytočne prešpekuloval. Až do prestávky sa potom pred oboma bránkami nič zaujímavé neudialo, až v samom závere polčasu strela Bruška z diaľky vypadla Peškovičovi z rúk, ale aj za pomoci obrancov ju "upratal" do bezpečia.
Druhý polčas sa začal rovnako, ako sa končil prvý. Hneď v 46. minúte znova vystrelil Bruško z diaľky, brankár Peškovič mal rovnaké problémy a znova iba za pomoci spoluhráčov tento moment neznamenal pohromu pre domácu bránu. Nasledovali ďalšie dve strely Dubničanov, tentoraz z kopačky Vavríka, želaný efekt však hosťom nepriniesli. V 63. minúte sa zahrával kapitán Čep s ohňom, Loptu mu zobral Kuzma, ocitol sa sám pred Peškovičom, ale trafil iba do žrde. V 68. minúte po rohu Macka Čep svoju chybu napravil a hlavou dal druhý gól Tatrancov. Lenže to by neboli Prešovčania, keby si v tomto zápase nekoledovali o gól. Po obrovskom nedorozumení domácich zadákov ho v 79. minúte poľahky strelil Ľupták - 2:1. Potom zaujala ešte hlavička Šuleka pri záverečnom nápore hostí, ktorá však letela tesne vedľa.

Ladislav Pecko, tréner Prešova: "Spokojný som s výsledkom a nie s výkonom. Týka sa to hlavne druhého polčasu. Paradoxne skúsení hráči v našich radoch za stavu 2:0 vyrábali hrubky, ktoré pre nás mohli byť osudné. Máme sa cez týždeň o čom rozprávať."
Peter Gergely , tréner Dubnice: "Myslím, že to bol celkom zaujímavý zápas. Prešov dal v ňom viac gólov, a to rozhodlo. Kľúčový moment z nášho pohľadu bola strela Kuzmu do žrde. Ak by bolo 1:1, určite by sme toto stretnutie neprehrali."  (TASR)

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 0:0
ŽK: 77. P. Maslo (Ružoberok)
rozhodovali: Hracho - Balko, Ježík
3778 divákov

Ružomberok: L. Hrdlička - P. Maslo, J. Maslo, Sivčevič, Jurč (74. Radič) - Greššák (81. Bielák) - I. Kotora, Blažič, J. Chovanec (71. Š. Pekár) - Ďubek, Jakšič
Žilina: Krnáč - P. Mráz, Šourek, Zd. Štrba, Mabouka - Gergel (80. P. Poliaček), Ľ. Guldan, Zošák (63. Bello), Pich - Lietava (69. M. Ceesay), T. Majtán

V prvom polčase mala Žilina miernu územnú prevahu, jej hráči sa tlačili pred domáceho brankára Hrdličku, ale vážnejšie ho neohrozili. Domáci eliminovali žilinské ofenzívne snahy ešte pred pokutovým územím najmä vďaka účelnému prehusťovaniu priestoru. Najväčšiu šancu si do polčasovej prestávky vypracovali Ružomberčania. V 45. min Jakšič šikovne vysunul do brejku Ďubeka, ktorého strelu brankár Krnáč vytlačil na rohový kop.

Po zmene strán začalo byť na ihrisku živšie. V 55. min Jurč strelou z 22 m vyskúšal pozornosť Krnáča, vzápätí sa to isté zopakovalo na druhej strane, keď domáci gólman Hrdlička likvidoval Lietavov ďalekonosný pokus. V 61. min bola Žilina blízko k vedúcemu gólu, Majtánova strela však skončila len na brvne. Hostia boli aj naďalej nebezpečnejší, v 71. min Maboukovu delovku vyrazil Hrdlička.

Žilinčania sa potom ešte pevnejšie usídlili pred pokutovým územím domácich, ružomberská defenzíva však úspešne odolávala. V 88. min prišla kontra Liptákov. Na Ďubekov rohový kop si vyskočil Ján Maslo, jeho "koníček" však preskočil bránku. V záverečných minútach sa už pod Čebraťom nič vážnejšie neudialo, a tak sa stretnutie skončilo bezgólovou remízou.

Zľava: Ján Novota z DAC vyráža loptu pred Ladislavom Tomačekom z Trnavy počas zápasu 27. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Spartak Trnava a FK DAC 1904 Dunajská StredaFoto: SITA/Ivan Kopčáni

FC Spartak Trnava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (2:0)
Góly: 12. R. Procházka, 32. Koro Kone, 81. Mikovič
ŽK: 67. J. Čarnota - 43. M. Filo, 71. I. Obert
rozhodovali: Smolák - D. Hrčka, Košecký
848 divákov

Trnava: Raška - J. Čarnota (68. Kaprálik), Gross, Diallo, Ciprys - R. Procházka, P. Čarnota (78. J. Petráš), M. Kaščák, Wellington (26. Mikovič) - Koro Kone, Tomaček
Dunajská Streda: Ján Novota - I. Obert, Hílek, Hrabáč, R. Konečný (56. Rogerio Pereira) - Helísek, Boya, Čorič, M. Tomčák (77. J. Kadlec) - N´Kendo, Matůš

FK Dukla Banská Bystrica - FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (0:1)
Góly: 83. Jakubko - 38. Candrák